0
Alışveriş Sepetiniz Boş!


Pigalata.com’u (bundan böyle site olarak anılacaktır) ziyaret eden kullanıcılar ve siteye üye olan kullanıcılar aşağıdaki kullanım şartları sözleşmesini okumuş, anlamış, kabul ve beyan etmiş sayılırlar.

Site; Bağlarbaşı Mh. Sakarya Sk. Malte Plaza No:35/154 Maltepe / İSTANBUL adresinde Serkan HASKARA firması tarafından işletilmektedir. Bundan böyle Pigalata.com olarak adlandırılacaktır.

Siteye giren ve üye olan kullanıcılar mail adresi ve diğer kişisel bilgilerini doğru olarak verdiklerini kabul ve beyan ederler. Pigalata.com, siteye üye olunurken verilen giriş bilgilerinin doğru olmamasından sorumlu değildir.

Kullanıcılar siteye girdikleri bilgi ve içeriğin özel veya gizli bir bilgi olmadığını kabul eder. Herkese açık alanlara girilen bilgi ve içeriği, Pigalata.com kullanabilme hakkını saklı tutar.

Site üyeliği sadece kişiseldir. Başka bir kişi veya kuruma devredilemez, satılamaz. Bu gibi durumlarda Pigalata.com, bahsi geçen kullanıcı hesabını durdurabilir.

Üyeler bir başkasına ait tasarım ve eserleri sitede paylaşamaz. Bütün marka ve kullanım haklarının kendisinde olduğunu beyan eder. Aksi durumlarda doğabilecek bütün uyuşmazlıklardan kullanıcı sorumludur. Pigalata.com, kullanıcının siteye girdiği içerik ve eserlerin telif hakkı ihlallerinden sorumlu tutulamaz. Bu tür durumları kontrol etme sorumluluğu da bulunmamaktadır.

Siteye kayıt olmuş olan kullanıcılar, kendilerine ait olmayan ve ticari amaç taşıyan hiçbir belge, video veya resim yayınlayamazlar. İlanlarda yayınlanan bütün bilgi, belge, video veya resimlerin, telif ve kullanım haklarının kendilerinde olduğunu beyan ve kabul eder. Telif haklarının ihlali nedeniyle 3. Kişilerin Pigalata.com’ a başvurmaları ve Pigalata.com’ un 3. Kişilere herhangi bir bedel ödemek durumunda kalması halinde ödenen bu bedel ilgili kullanıcıya rücu edilecektir.

Bu sözleşmenin ihlali halinde, zarar görenin bütün kayıp ve tazminatlarını, siteyi kullanan ve ihlale yol açan kullanıcı karşılayacaktır.
Satıcı statüsündeki kullanıcılar listeleyerek sattıkları ürünlerin niteliği hakkında alıcıları yanıltacak bilgi ve görselleri kullanmayacaklarını kabul ve beyan ederler.

Pigalata.com verdiği hizmet karşılığında gelir elde ettiği kalemler için fatura kesmektedir. Sadece gerçekleşen satış komisyonları için satıcılara fatura kesilmektedir. Pigalata.com ürün veya hizmet alıp satmadığı için, sitede satılan ürünlere ait KDV faturasını kesmemektedir.

Satıcılar Pigalata.com sitesi üzerinden gerçekleştirdiği satışlar sonrası kendisine ödenecek satış bedelinden %20 hizmet komisyon kesileceğini kabul etmiş sayılır. Hizmet komisyon oranında satıcılara duyurulma şartı ile anlık veya dönemsel indirim/Zam uygulanabilir.

Türkiye vergi sistemi ve uygulamalarına göre, kullanıcıların Pigalata.com’da gerçekleştirdikleri işlemler sonucu vergi ödemeleri gereken durumlar doğabilir. Bu ve buna benzer durumlardan Pigalata.com sorumlu değildir. Doğabilecek tüm vergi yükümlülükleri, satıcıların sorumluluğundadır.

Pigalata.com herhangi bir ikazda bulunmaya ihtiyaç duymadan gerekli gördüğü kullanıcıları sistemden kaldırma hakkına sahiptir.

Teknik aksaklıklardan dolayı sitede meydana gelebilecek sorun veya hatalardan Pigalata.com sorumlu değildir.

Pigalata.com, siteye üye olan kullanıcıların şahsi bilgilerini ve e-posta adreslerini, Pigalata.com haricinde hiçbir kişi veya kuruma pazarlamayacağını, para veya başka bir takas karşılığında vermeyeceğini taahhüt eder.

Hem alıcılar hem de satıcılar, sitede açık olarak yayınlanan “Gizlilik Politikası” “Alıcılar için Kurallar” ve “ Satıcılar için Kurallar”’ını uyacağını taahhüt eder.

Üye, üyelik anında elektronik olarak onay verdiği bu kullanım şartlarını kabul ettiğini beyan eder.